Cellulit

Żel na cellulit – jak wybrać produkt, który naprawdę przyniesie efekty?

5 (100%) 8 ocen artykułu

Żel na cellulit jest jednym z najbardziej pożądanych produktów na rynku kosmetycznym. Szczególnie przez wzgląd na fakt, jak wiele osób toczy walkę z cellulitem czy to na skutek choroby, czy też uwarunkowań genetycznych. Niemniej, zapotrzebowanie na takie produkty jak żel antycellulitowy jest niezwykle duże. W związku z tym, do sprzedaży trafiają liczne produkty, zróżnicowane również pod względem składu. Wówczas największym problemem staje się wybór takiego, który przyniesie nie tylko korzyści, ale przede wszystkim oczekiwany efekt. Zawarte poniżej wskazówki mają na celu ułatwienie wyboru produktu do walki z cellulitem.

Żel na cellulit – czym kierować się podczas wyboru?

Żel na cellulitŻel na cellulit jest niezwykle popularnym rozwiązaniem w przypadku zwalczania cellulitu. Dużą skuteczność żele na cellulit zyskują oczywiście dzięki odpowiednim składnikom naturalnym, które powinny znaleźć się w składzie. Niemniej, warto również pamiętać o różnorodnych potrzebach ciała ludzkiego. Co za tym idzie, dobór kosmetyków i produktów pielęgnacyjnych powinien odbywać się z uwzględnieniem indywidualnych uwarunkowań organizmu. W związku z tym, podczas wizyty w drogerii lub aptece, warto poprosić o darmowe próbki najchętniej kupowanych żelów. Dzięki temu możemy wypróbować kilka produktów, zanim zdecydujemy się na zakup jednego z nich. Wówczas dobrze jest zapoznać się ze składem, konsystencją i zapachem, a także w jaki sposób dany produkt działa na skórze.

Ostateczny wybór powinien uwzględniać osobiste potrzeby, a także skłonności skóry. W wielu przypadkach określenie typu skóry pozwala na dobranie bardzo dobrych kosmetyków. Co za tym idzie, chcąc wybrać jak najlepszy żel na cellulit należy określić w jakich warunkach produkt ten działa z dużą skutecznością. Bowiem nawet w przypadku produktów polecanych przez duże ilości zadowolonych klientów, należy pamiętać o tym, że w przypadku naszego organizmu, efekty mogą być mniej zadowalające. Dlatego też wybór powinien być dokonywany z uwzględnieniem indywidualnych czynników skórnych.

Żel antycellulitowy – substancje, które powinny znaleźć się w składzie

Żel antycellulitowy powinien zawierać w swoim składzie aktywne substancje, które bezpośrednio oddziałują na skórę. Wśród nich oczywiście nie może zabraknąć kofeiny, L-karnityny oraz naturalnych wyciągów z roślin. Poniżej znajdziemy substancje, wykazujące bardzo dobre działanie antycellulitowe. Należą do nich:

 • Flawonoidy
 • Kofeina
 • L-karnityna
 • Mentol
 • Wyciąg z kasztanowca
 • Wyciąg z bluszczu
 • Wyciąg z kawy, kakaowca lub guarany
 • Ekstrakt z głogu
 • Ekstrakt z liści miłorzębu japońskiego
 • Wyciągi z alg laminaria i fucus
 • Wyciąg z liści Yerba Mate

Te składniki można znaleźć w Sinial – kremie antycellulitowym, który skutecznie wpływa na pomarańczową skórkę.

Żel antycellulitowy – jakie działanie mają poszczególne składniki?

Żel antycellulitowy powinien charakteryzować się możliwie jak najbardziej naturalnym składem. Bowiem takie składniki są doskonale przyswajane przez ludzki organizm, a dzięki temu ich efektywność jest znacznie większa niż w przypadku sztucznych związków chemicznych. Oprócz tego, w spisie składu nie powinno zabraknąć kofeiny, która pod warunkiem regularnego stosowania żelu, przywraca właściwe krążenie w skórze i eliminuje powstały przez lata cellulit. Toteż kofeina jest podstawowym składnikiem, pochodzącym z naturalnych źródeł, który powinien znaleźć się w składzie żelu antycellulitowego.

Oprócz kofeiny, każdy dobry żel o skutecznym działaniu powinien zawierać w sobie flawonoidy, takie jak diosmina, rutyna czy też hesperydyna. Są to substancje, które wpływają na elastyczność ścian naczyń włosowatych. Natomiast dzięki takiej stymulacji zmniejsza się ich kruchość i przepuszczalność. Duże znaczenie dla skuteczności żelu antycellulitowego ma również obecność L-karnityny. Jest to składnik również suplementów diety, wspomagających redukcję tkanki tłuszczowej, ponieważ przyspiesza przemianę materii i wpływa na metabolizm.

Co więcej, żel na cellulit w swoim składzie powinien posiadać również różnego rodzaju naturalne wyciągi z roślin. Ze względu na to, że istnieje bardzo dużo wyciągów roślinnych, które stosowane są w kosmetykach tego typu, postaramy się przybliżyć ich krótką specyfikę. Żel przeciw cellulitowi z dużym powodzeniem może posiadać w sobie wyciąg z kasztanowca. Okazuje się on niezwykle skuteczny, przez wzgląd na obecność escyny. Związek ten wpływa zbawiennie na naczynia krwionośne, ponieważ poprawia ich kondycję, a także reguluje przepływ krwi. Co więcej, poprawia on elastyczność naczyń krwionośnych i eliminuje obrzęki.

Kolejnym składnikiem godnym uwagi jest ekstrakt z bluszczu. Podobnie jak wyciąg z kasztanowca bardzo dobrze wpływa na mikrokrążenie, a dodatkowo widocznie wygładza skórę. Oprócz tego, niezbędne są składniki, które zawierają kofeinę jak ekstrakt z kawy, kakaowca lub guarany. Kofeina przyczynia się w znaczny sposób do spalania tkanki tłuszczowej, toteż nie może zabraknąć jej w dobrym preparacie antycellulitowym.

Żel na cellulit może również zawierać w swoim składzie ekstrakt z głogu, jednak dzieje się tak najczęściej w przypadku, gdy ekstrakt ten zastępuje kofeinę. Powodem tego są niezwykle zbliżone właściwości tych dwóch ekstraktów, bowiem ekstrakt z głogu, podobnie jak kofeina, stymuluje proces lipolizy. To zaś przekłada się bezpośrednio na wzmożone spalanie tłuszczu. Dodatkowo, warto pamiętać o składnikach, które poprawiają elastyczność skóry. Jednym z nich jest ekstrakt z liści miłorzębu japońskiego. Ten magiczny składnik ma silne działanie, jeśli chodzi o zwalczanie rozstępów oraz zapobieganie im w przyszłości.

To zaś sprawia, że ekstrakt z liści miłorzębu japońskiego powinien znaleźć się w składzie dobrego produktu antycellulitowego.

Żel na cellulit – substytuty aktywnych składników żelu

Żel na cellulit może zawierać również inne substancje, które z powodzeniem zastąpią wspomniane do tej pory składniki aktywne. Co za tym idzie, warto nakreślić, które z nich faktycznie odznaczają się dużą skutecznością. Wróćmy więc po raz ostatni na kwestii kofeiny. Żel na cellulit powinien zawierać albo kofeinę, albo wyciąg działający w identyczny sposób. Jednym z wymienionych do tej pory zamienników kofeiny był ekstrakt z głogu, jednakże oprócz tego, wszelkie wyciągi z alg laminaria i fucus, charakteryzują się działaniem niezwykle zbliżonym do kofeiny.

Podobnie sprawa kreuje się w przypadku wyciągu z liści yerba mate, który może występować jako uzupełniający składnik preparatu antycellulitowego. Jego obecność wpływa na poprawę krążenia, a także utrzymanie skóry w bardzo dobrym stanie. Skuteczny żel na cellulit nie może również obejść się bez mentolu, który naturalnie chłodząc skórę, wpływa na poprawę mikrokrążenia. Toteż mentol stosowany jest w rozmaitych preparatach działających przeciw cellulitowi.


Bibliografia

1. Pieniążkiewicz J.M., Cellulit – profilaktyka i zwalczanie. Współpraca kosmetologa z lekarzami różnych specjalizacji, 2006
2. Dylewska-Grzelakowska J.,Cellulit (lipodystrofia) – problem estetyczny kobiet, 1999
3. Zdziebko-Zięba M., Skuteczna walka z cellulitem, 2008
4. V. Bayrakci Tunay i inni, Effects of mechanical massage, manual lymphatic drainage and connective tissue manipulation techniques on fat mass in women with cellulite, Journal of the European Academy of Dermatology and Venereology: JEADV, 2010

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *