Cellulit

Zabiegi na cellulit – skuteczny sposób na walkę z cellulitem

Zabiegi antycellulitowe
5 (100%) 4 ocen artykułu

Zabiegi na cellulit są niezwykle efektywnym sposobem na piękne oraz jędrne ciało. Obecnie, głównie medycyna estetyczna, dermatologia oraz kosmetologia, stwarzają możliwości do podjęcia skutecznej walki z cellulitem. Aby osiągnąć wymarzone efekty warto odpowiedni rodzaj zabiegów połączyć ze zdrowym stylem życia czyli zbilansowaną dietą oraz aktywnością fizyczną. Jakie wyróżniamy zabiegi na cellulit? Jaki zabieg na cellulit wybrać? Jakie efekty i w jakim czasie możemy uzyskać? Odpowiedzi znajdziecie Państwo w niniejszym artykule.

Zabiegi na cellulit – najskuteczniejsze zabiegi

Zabiegi na cellulitZabiegi na cellulit możemy wykonać w gabinetach kosmetycznych, dermatologicznych lub medycyny estetycznej w zależności od stopnia ich zaawansowania. W wyborze odpowiedniej formy zniwelowania skórki pomarańczowej, niezwykle pomocne może się okazać badanie USG. Istnieją bowiem głowice USG badające stan tkanki podskórnej, więc takie badanie pozwoli na określenie stopnia zaawansowania cellulitu i pomoże w wyborze odpowiedniej drogi do zniwelowania naszego problemu. Najbardziej popularne, skuteczne zabiegi na cellulit to przede wszystkim:

  • mezoterapia igłowa: polega na ostrzykiwaniu miejsc objętych cellulitem substancjami posiadającymi właściwości poprawiające krążenie oraz spalanie tłuszczu. Docierają one do skóry właściwej. Zabieg trzeba wykonać 5-6 razy w odstępach czasowych indywidualnie ustalonych z lekarzem. Jest to niezwykle skuteczny zabieg na cellulit. Istnieje również odmiana bezigłowa, w której, do wprowadzenia substancji w głąb skóry, stosuje się pole elektryczne, tzw. metoda elektroporacji.
  • endermologia: to tak na prawdę masaż specjalną głowicą z wałeczkami. Między wałeczkami, przemiennie, wytwarzane jest nadciśnienie oraz podciśnienie. Co powoduje tzw. zasysanie skóry, czy pewnego rodzaju masaż. Podczas zabiegu, należy mieć na sobie specjalny kostium. Endermologia to skuteczny zabieg na cellulit ze względu na właściwości wzmacniające włókna kolagenowe oraz poprawiające krążenie zarówno żylne, jak i limfatyczne. Wymienione właściwości powodują usuwanie toksyn z komórek. Podczas zabiegu, na skórę, działa znaczna siła powodująca przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej, zanikanie obrzęków oraz cellulitu. Optymalna liczba zabiegów zwalczająca cellulit to około sześciu.
  • karboksyterapia: jak sama nazwa wskazuje, wiąże się z wprowadzaniem pod skórę dwutlenku węgla, poprzez zastosowanie specjalnego urządzenia. Ten zabieg na cellulit przyspiesza spalanie tłuszczu oraz usprawnia metabolizm. Jest wykonywany zazwyczaj częściej niż pozostałe wymienione zabiegi. Standardowa ilość zabiegów to około 15.
  • cellulipoliza: to dość ciekawy zabieg na cellulit, wykonywany przez lekarza. Polega na wkłuciu dwóch cienkich igieł w tkankę tłuszczową, a następnie przepuszczeniu między nimi prądu o niskiej częstotliwości. Mimo iż brzmi to dość skomplikowanie i inwazyjnie, jest to zabieg bezpieczny, usprawniający krążenie oraz przemianę materii. Podobnie jak w innych przypadkach, wiąże się to z usuwaniem toksyn, czyli jest to zabieg skuteczny w walce z cellulitem. W tym przypadku wykonać należy około 4-6 zabiegów.
  • body wrap: to zabieg wykonywany w gabinecie kosmetycznym. Polega na pokryciu i wmasowaniu w skórę preparatów pobudzających krążenie oraz następnie na owinięciu tych miejsc specjalnym kocem elektrycznym. Ilość zabiegów koniecznych do zauważenia efektów to 6-10.
  • body mix: to także zabieg wykonywany w gabinecie kosmetycznym. Polega na wykorzystaniu urządzenia łączącego działanie lasera, aparatu do masaży ciśnieniowego oraz krioterapii. Podobnie, jak w pozostałych przypadkach chodzi tutaj o zwiększenie krążenia krwi i przemiany materii. Powoduje to rozbicie komórek tłuszczowych i ich spalanie, a co za tym idzie zlikwidowanie cellulitu.
  • drenaż limfatyczny: to nic innego, jak masaż wspomagający krążenie limfy oraz krwi. Jest niezwykle skuteczny w usuwaniu wody z organizmu. Może to być zarówno masaż ręczny, jak i z wykorzystaniem odpowiednich urządzeń. Aby zmniejszyć widoczność cellulitu zaleca się wykonanie 10-20 zabiegów w odpowiednich odstępach czasowych.
  • velashape: to najnowszy i prawdopodobnie najbardziej skuteczny zabieg na cellulit. Polega na zastosowaniu specjalnego urządzenia modelującego sylwetkę. Powoduje ono redukcje tkanki tłuszczowej oraz cellulitu.

Powyższe, stosowane na cellulit zabiegi, stanowią niezwykle efektywny sposób na piękne oraz jędrne ciało. Należy jednak pamiętać aby zabieg został odpowiednio dobrany do poziomu zaawansowania cellulitu. Jest to kluczowe w uzyskaniu zadowalających efektów. Dodatkowo warto stosować krem na cellulit Sinial, który zawiera naturalne składniki ujędrniające i nawilżające skórę.

Zabiegi na cellulit – jak wspomóc działanie zabiegów

Zabiegi na cellulit to zdecydowanie najlepszy sposób na pozbycie się cellulitu. Jeśli jednak nie wprowadzimy odpowiednich nawyków żywieniowych oraz aktywności fizycznej problem cellulitu może nie zostać do końca zażegnany lub powrócić po pewnym czasie. Odpowiednia dieta dostarczy naszemu organizmowi wielu witamin oraz składników odżywczych, które mają niezwykle duży wpływ na wygląd naszego ciała. Warto spożywać 5 posiłków dziennie w regularnych odstępach czasowych oraz zrezygnować z tłustych potraw. Ograniczyć należy spożywanie soli, ponieważ zatrzymuje ona wodę w organizmie. Niezwykle istotne jest również spożywanie dużej ilości wody. Tego typu odżywianie powinno stać się tak naprawdę stylem życia, a nie dietą. Jeśli chodzi o aktywność fizyczną nie muszą to być intensywne treningi, wystarczą dłuższe spacery lub ulubiona forma sportu dwa razy w tygodniu. Stosując się do tych zasad, nie tylko zniwelujemy cellulit, ale również pozbędziemy się nadmiaru kilogramów.

Zabiegi na cellulit są niezwykle skutecznym sposobem poprawiającym wygląd naszego ciała. Jeśli zmagasz się z tym problemem, warto podjąć odpowiednie kroki. Najlepszy efekt uzyskamy poprzez zabiegi wykonywane w gabinetach kosmetologicznych, dermatologicznych oraz medycyny estetycznej oraz wspomaganie ich odpowiednio zbilansowaną dietą oraz aktywnością fizyczną. Pamiętajmy, że ten proces wymaga jednak czasu i należy być cierpliwym.


Bibliografia

1. Lydie Raisin, Pokonać cellulit. Wiedza i życie, 2002
2. Arct J, Pytkowska K, Kawalec S. Substancje przeciwcellulitowe, 2014
3. Marwicka J., Niemyska K., Cieslicka O., Cellulit. Przegląd zabiegów kosmetycznych, 2015
4. Majdak J., Masaż bańkami, 2008

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *