Cellulit

Tabletki na cellulit – dowiedz się, jak działają!

Tabletki antycellulitowe
5 (100%) 5 ocen artykułu

Tabletki na cellulit – często sięgamy po nie bez zastanowienia. Różnego rodzaju suplementy wydają się być najprostszym wyjściem. Zachęcające reklamy mówiące o szybkim efekcie sprawiają, że chętnie decydujemy się na tą metodę walki z cellulitem. Jednak czy może ona przynieść jakiekolwiek skutki i czy jest bezpieczna?

Tabletki na cellulit – co mogą zdziałać?

Sposoby na redukcję cellulituTabletki na cellulit swoją popularność zawdzięczają kuszącym reklamom, obiecującym szybkie, długotrwałe efekty bez najmniejszego wysiłku. Wystarczy przejść się do apteki lub często po prostu do najbliższego sklepu. Wybrać któreś spośród wielu, kupić, zażyć, a – według obietnic producentów – problem sam się rozwiąże. Niestety jednak większość osób decydujących się na tą metodę walki z pomarańczową skórką nie zastanawia się na tym, co tak naprawdę znajduje się w przyjmowanych przez nich suplementach. Jakie składniki mają przynieść obiecane efekty, a jakie mogą nam zaszkodzić? Tabletki na cellulit wydają się być cudownym środkiem, wielu z nas wydaje się, że trwająca kilka miesięcy lub tygodni kuracja pozbawi nas raz na zawsze nieestetycznych grudek i fałdek na ciele. Niestety, ale jest to nieosiągalne jeśli będzie to nasza jedyna forma działania. Tabletki na cellulit powinny być jedynie przyjmowanym świadomie, wspomagającym nas środkiem, towarzyszącym zmianie diety i trybu życia, ćwiczeniom oraz zabiegom antycellulitowym. Zwykle producenci zapewniają nas, że mogą one:

  • Usunąć nadmiar wody z organizmu, tym samym często są reklamowane jako najlepszy sposób na cellulit wodny.
  • Przyspieszyć proces spalania komórek tłuszczowych.
  • Wspomóc mikrokrążenie.
  • Pomóc w detoksykacji organizmu.

Wszystko to możemy jednak osiągnąć stosując odpowiednią dietę, ćwicząc, używając kremów (tutaj warto wspomnieć, że na rynku dostępny jest skuteczny krem na cellulit Sinial, który zawiera naturalne składniki zwalczające pomarańczową skórkę) i pijąc zalecane przez specjalistów ilości wody w ciągu dnia bez obciążania organizmu tabletkami. Efekty będą wtedy długotrwałe, nie znikną krótką chwilę po zaprzestaniu kuracji.

Tabletki na cellulit – rodzaje

Tabletki na cellulit dzielą się zwykle na trzy rodzaje. Choć obiecany efekt jest zawsze ten sam, to podstawowe składniki aktywne mogą się od siebie różnić. Co więc możemy znaleźć szukając środków walczących z pomarańczową skórką?

Cellulit wodny – tabletki usuwające wodę z organizmu

Tabletki na cellulit wodny są tymi najczęściej polecanymi spośród wszystkich środków zwalczających tą przypadłość, które możemy spotkać na rynku. Ich głównym zadaniem jest pozbycie się jak największej ilości zbędnej wody z organizmu w możliwie krótkim czasie. Możemy znaleźć w nich często wyciągi z pokrzywy i opuncje figową, które wykazują działania moczopędne i wspierają proces eliminowania z organizmu wody. Algi morskie, zawierające różne minerały, aminokwasy oraz witaminy. Częstym składnikiem jest również kwas hialuronowy, poprawiający kondycję naskórka i mający zapobiegać tworzeniu się pomarańczowej skórki. Warto jednak pamiętać, że na cellulit wodny tabletki zadziałają jak opatrunek na ranę. Wyeliminują jedynie czasowo skutek, czyli zatrzymanie wody w organizmie i opuchlizny, jednak nie zlikwidują przyczyny, jaką jest zazwyczaj dieta obfitująca w sól. Wobec tego jeśli liczymy na trwałe skutki i faktyczny efekt pozbycia się cellulitu wodnego to o wiele lepszym wyjściem będzie zmiana diety i trybu życia.

Spalacze tkanki tłuszczowej

Spalacze tkanki tłuszczowej to najczęściej spotykana grupa środków mających zlikwidować pomarańczową skórkę. Działają na zasadzie gwałtownego przyśpieszenia procesu metabolizmu i rozkładania komórek tłuszczowych. Takie tabletki na cellulit zazwyczaj zawierają wyciąg z morszczynu o wyżej wymienionych właściwościach, nienasycone kwasy omega-3,  zieloną herbatę, kofeinę, guaranę i wiele innych substancji, niekoniecznie pochodzenia naturalnego. Takie składniki z pewnością nie brzmią groźnie, jednak należy pamiętać, że główną grupą klientów firm produkujących spalacze są osoby wyjątkowo aktywne fizycznie, ćwiczące siłowo i kulturyści. Wpływają one przede wszystkim na układ nerwowy, serce oraz powodują poczucie nagłego, dobrego samopoczucia. W związku z tym przyjmowanie ich „na własną rękę” może spowodować wiele skutków ubocznych mających fatalny wpływ na organizm. Mogą spowodować drżenie rąk, bezsenność, kołatanie serca, skurcze mięśni, nudności. Udokumentowane zostały przypadki śmierci po zażyciu spalaczy, głównie wśród osób posiadających wadę serca. Zagrożenie dla zdrowia, jakie ze sobą niosą jest wystarczającym powodem, aby zastanowić się czy takie tabletki przyjmowane w celu zlikwidowania cellulitu są na pewno dobrym rozwiązaniem. O wiele lepsze i zdrowsze w skutkach będą ćwiczenia połączone z zabiegami i masażami balsamami lub kremami.

Tabletki na cellulit pobudzające mikrokrążenie

Tabletki na cellulit pobudzające mikrokrążenie mają wspomóc walkę z niechcianym cellulitem poprzez pobudzenie mikrokrążenia i cyrkulacji krwi. Dzięki temu do komórek tłuszczowych dostarczony zostaje tlen i usuwane są toksyny. Zwykle znajdziemy w ich składzie olej z ogórecznika, wyciąg z nasion winogron czy czerwoną herbatę. Choć te składniki mogą chronić naczynia krwionośne i wspomóc krążenie krwi to ponownie ich działanie będzie jedynie tymczasowe. Po zaprzestaniu kuracji mikrokrążenie i proces dostarczania tlenu do komórek przestaną być wspomagane, a więc powrócą do normy, a wraz z tym prawdopodobnie powróci cellulit. Jedynym skutecznym na dłuższą metę sposobem na poprawienie mikrokrążenia są codzienne masaże z użyciem balsamów lub kremów, hydromasaże, odpowiednia, codzienna dawka ruchu oraz dobrane przez specjalistę zabiegi. Efekty takich działań będą długotrwałe, co poskutkuje pozbyciem się pomarańczowej skórki i zmniejszy ryzyko jej ponownego pojawienia się.

Tabletki na cellulit – czy warto?

Czy warto przyjmować tabletki na cellulit jeśli, choć kuszą obietnicami szybkich efektów, mogą nie tylko nieść za sobą skutki uboczne, ale i po prostu nie dawać porządnych, długotrwałych skutków? Na cellulit tabletki działają zazwyczaj jedynie przez okres zażywania, eliminując efekt, nie oddziałując zaś na przyczynę powstania cellulitu. Zdrowy tryb życia, zwiększona aktywność fizyczna, masaże balsamami czy odpowiednia dieta mogą natomiast poradzić sobie z problem na zawsze, pozwalając nam cieszyć się gładką, napiętą skórą bez nierzadko zagrażających zdrowiu skutków ubocznych.


Bibliografia

1. Ashley Black, Mit cellulitu: to nie tłuszcz, to powięzi : skuteczna eliminacja powszechnego problemu. Podręcznik akademicki, 2018
2. Bruce E. Katz, Modelowanie sylwetki, 2012.
3. Jeffrey Dover, Murad Alam, Jeffery Orringer, Body Shaping: Skin Fat Cellulite, wyd. W.B. Saunders Company, 2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *