Cellulit

Środki na cellulit – poznaj i zastosuj

Środki na cellulit
5 (100%) 7 ocen artykułu

Środki na cellulit mogą skutecznie działać, ale mogą też rozczarowywać. Dużo zależy od samego czasu ich wdrożenia – jeśli chcemy pokonać cellulit, który jest na naszym ciele już od kilku lat, prawdopodobnie będzie to trudne i nieskuteczne. Naturalne kremy, balsamy oraz maści na cellulit mają w sobie wiele cennych właściwości, które odżywiają skórę, zwalczają komórki tłuszczowe, tonizują i wzmacniają naczynia włosowate. Zadziałają na cellulit, który odkryłyśmy niedawno i nie dopuszczą do powstawania nowych warstw. Co to za składniki? Czy wszystkie kremy są tak samo dobre? Czego i z jakiego powodu warto unikać?

Środki antycellulitowe – cenne kwasy, minerały i kofeina

Środki antycellulitoweŚrodki antycellulitowe nie muszą być problemem, ale przyjemnością. Jeśli drogocenne składniki skrywają się z kremach, to zarówno poranna, jak i wieczorna pielęgnacja wcale nie będą walką, ale zmysłowym odprężeniem. Naturalne balsamy zawierają kofeinę, ekstrakty roślinne, wyciągi i kwasy hialuronowe lub askorbinowe – te składniki zawiera krem na cellulit Vialise, dzięki którym możesz pozbyć się cellulitu min. na udach, czy pośladkach. Wszystkie aktywności jakie wyzwalają doprowadzają do redukcji „pomarańczowej skórki”. Wybierając najlepszy dla siebie krem, poszukujmy:

 • kwasu askorbinowego – zawierającego dużą ilość przeciwutleniaczy – substancji walczących z procesami starzenia organizmu.
 • miłorząbu japońskiego – dokładnie tak jak kwas askorbinowy, zabija wolne rodniki i pozytywnie wpływa na przedłużenie młodego wyglądu skóry.
 • kofeiny – doskonałej w procesach nawilżania ciała, zabijania tkanek tłuszczowych i odżywczego działania dla najgłębszych warstw ciała. Posiada właściwości peelingujące.
 • ekstraktu z kasztanowca – przyczyni się do usuwania wody znajdującej się w organizmie w nadmiarze.
 • ekstraktu z ruszczyka kolczastego – zwalczy obrzęki i stany zapalne, jednocześnie zapobiegając nowym.
 • rutyny – również oddziałuje przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.
 • skrzypu polnego – naładuje ciało krzemem co wywoła efekt odmłodzenia i wzmocnienia skóry.
 • wąkroty azjatyckiej – połączy kolagen i kwas hialuronowy, potęgując wygładzenie miejsc pokrytych cellulitem. Kolagen po 20. roku życia nie jest już naturalnie wydzielany przez organizm, dlatego trzeba go dostarczać poprzez naturalne środki na cellulit.
 • arniki górskiej – poprawi przepływ krwi.
 • olejków eterycznych – rodzajów jest wiele, a każdy choć działa inaczej, świetnie redukuje problemy skórne – np. poprzez zabijanie bakterii, kontrolowanie sebum, zwalczanie stanów zapalnych czy pełnienie funkcji tonika.
 • ekstraktów z alg – metabolizm zostaje przyspieszony, czego efektem jest utrata tkanki tłuszczowej. To jeden z najważniejszych elementów zwycięstwa nad cellulitem.

Kiedy pojawia się pierwszy cellulit? Niestety zdarza się to już w wieku nastoletnim, ale uwaga nastolatek nie zawsze jest wtedy skierowana na dobór specjalistycznych kosmetyków. To błąd. Natura dostarcza tak wielu przyjaznych i skutecznych substancji, że ich zastosowanie nie ma ani minimalnego progu wiekowego, ani maksymalnego. Każda z dziewcząt lub dojrzałych kobiet, które zauważają u siebie cellulit, może wybrać naturalny balsam antycellulitowy nie szkodząc swojemu ciału.

Środki na cellulit – unikaj tych składników

Środki na cellulit, które podawane są pod hasłem skutecznych nie zawsze współpracują ze skórą. Chwyty marketingowe przeważają nad bezpieczeństwem ciała. Kremy mogą zawierać w sobie szkodliwe środki takie jak na przykład:

 • silikony – skóra nie potrafi ich naturalnie wydalić, nie mają też żadnych witamin ani cennych minerałów, które mogłyby odżywić ciało.
 • SLSy – są przyczynami alergii i chorób powstałych w wyniku drażnienia skóry.
 • talk – najpopularniejsza przyczyna zatykania porów – chociaż matuje, jest po prostu nieprzyjazny ciału.
 • PEGi – sztuczne, wytwarzane, by podkreślić zmysłowy efekt (np. zapach), ale w efekcie uszkadzają naskórek- przestaje on być odporny na czynniki zewnętrzne.
 • alkohol – występujący w kremach często, bardziej niż leczy, stwarza problemy  m.in. poprzez regularne wysuszanie skóry. Niektóre z rodzajów alkoholów mogą mieć jednak pozytywne działanie.

Środki na cellulit, które nie pochodzą z natury nie są bezpieczne w perspektywie długiego stosowania. Naturalne kremy mogą być natomiast z wieloletnim użyciu – po zahamowaniu cellulitu, będą po prostu odpowiednim kremem pielęgnacyjnym. Można je rozsmarowywać w miejscach najbardziej narażonych na cellulit (jest to brzuch, ale też uda i pośladki) i można je rozsmarowywać na rękach, łydkach czy plecach, dając całemu ciału ogromne nawilżenie. Jak rozsmarowywać krem? Dzięki okrężnym ruchom dłoni i delikatnemu uciskaniu ciała, zapewnimy sobie jednoczesny masaż, który pobudzi mikrokrążenie i szybciej spali tkankę tłuszczową. Warto pamiętać, że kremy nakładamy zawsze na czystą skórę, najlepiej przed snem – wtedy konsystencja może się spokojnie wchłonąć, a cały organizm właściwie zregenerować. Masaż warto wykonywać też w czasie kąpieli lub – jeśli korzystamy z prysznica – stosować naprzemienne, energiczne natryski wody – raz bardzo zimnej, raz bardzo ciepłej.

Środki przeciw cellulitowi a zapobieganie i zdrowy styl życia

Środki przeciw cellulitowi to cała gama elementów świetnie ze sobą współgrających. Stosowanie naturalnych kremów musi iść w duecie ze zdrowym odżywianiem i nawadnianiem niegazowaną wodą mineralną. Nie wywołamy oczekiwanego efektu, jeśli codziennie zjemy tabliczkę czekolady przed telewizorem. Redukowanie ilości przyjmowanych cukrów, a zwłaszcza cukrów prostych powinno być priorytetem. Ciastka i batony, słodzone napoje, fast foody, dżemy i dania przetworzone nie są sprzymierzeńcami w walce z cellulitem. Smarowanie balsamami warto również wspomóc aktywnym spalaniem zbędnych kilogramów – regularny ruch (np. bieganie, jazda na rolkach, szybki marsz podczas spacerów) są konieczne i zalecane przez specjalistów. Najlepsze środki na cellulit to środki połączone – oprócz zbilansowanej diety, bezpiecznej pielęgnacji i aktywności fizycznej, starajmy się znaleźć balans między życiem zawodowym a prywatnym – redukować stres i odpoczywać na tyle głęboko, by cały organizm mógł zdrowo funkcjonować.


Bibliografia

1. David J., Goldberg Alexander L. Berlin, Disorders of Fat and Cellulite: Advances in Diagnosis and Treatment. INFORMA HEALTHCARE, 2017
2. Karen Fischer, Younger Skin in 28 Days: The Fast-track Diet for Beautiful Skin and a Cellulite-proof Body, 2013
3. Bruce E. Katz, Modelowanie sylwetki, 2012.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *