Cellulit

Roller na cellulit jako skuteczna forma walki z tzw. skórką pomarańczową.

Roller na cellulit
5 (100%) 9 ocen artykułu

Roller na cellulit stosuje się do walki z tzw. skórką pomarańczową, ale także rozstępami. Jest to świetna alternatywa dla drogich zabiegów chirurgicznych, na które nie wszystkich stać. Rollery charakteryzują się wysoką skutecznością, co potwierdzają badania kliniczne.

Roller na cellulit – co to właściwie jest?

Roller na cellulitRoller na cellulit to nic innego jak niewielki wałek, który stosuje się do walki z cellulitem. Rollery igłowe posiadają igły, które są bardzo skuteczne w walce z cellulitem. Igły mają długość od 0,25 do 2 mm. Dobiera się je w zależności od zaawansowania cellulitu. Rollery różnią się też między sobą ilością igieł, szerokością wałka czy kształtem rączki. Jednak niezależnie od różnicy w wyglądzie, każdy roller ma spełniać tę samą funkcję – stymulować skórę objętą cellulitem i poprawić jej elastyczność.

W ostatnim czasie rollery igłowe można kupić przez internet i samemu wykonywać zabiegi w domowym zaciszu. Zabieg taki profesjonalnie nazywa się mezoterapią igłową, rolowaniem lub mikro-nakłuwaniem.

Używanie rollera ma bardzo dobry wpływ na cellulit z kilku powodów:

 • w trakcie korzystania z rollera powstają mikrouszkodzenia, które pobudzają skórę do gojenia uszkodzeń,
 • zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny,
 • skóra staje się napięta i odmłodzona.

Sprawdź również artykuł na temat baniek chińskich na cellulit:
http://zniszcz-cellulit.pl/banki-chinskie-na-cellulit-jak-dzialaja-przeciwwskazania-jak-wykonac-zabieg/

Ponadto roller może całkowicie zastąpić wizyty w salonie kosmetycznym, a kosztuje mniej więcej tyle co jeden zabieg u kosmetyczki. Należy jednak stosować go regularnie – dopiero wtedy widać redukcję cellulitu. Dodatkową zaletą rollera igłowego jest fakt, że jego użycie w połączeniu ze specjalistycznymi preparatami, które wspomagają redukcję cellulitu, ułatwia dotarcie aktywnych składników zawartych w produktach do dalszych warstw skóry i zwiększa ich przyswajalność nawet o 50%.

Roller na cellulit – jak go używać?Dermaroller na cellulit

Roller na cellulit, jak inne urządzenia tego typu, wymaga odpowiedniego użytkowania. Najbardziej wrażliwe podczas zabiegu będą te miejsca na skórze, które są objęte największym cellulitem. Odpowiednio przygotowaną skórę należy rolować na jednym obszarze objętym cellulitem do momentu zaczerwienia – jest to znak, by rolować kolejne miejsce. Cały zabieg trwa około 15-20 minut, zależnie od obszaru ciała objętego cellulitem. Takie ćwiczenia z rollerem igłowym należy powtarzać co kilka dni przez miesiąc. Po tym czasie należy zastosować około trzymiesięczną przerwę.

Trzeba podkreślić, że mimo nakłuć zabiegi nie są bardzo bolesne. Jeśli jednak pojawiło się mocne zaczerwienie, warto zastosować balsam nawilżający lub łagodzący, by skóra szybciej wróciła do normy. Jeśli nie jest się odpornym na ból lub po prostu igły powodują strach, można około 30 minut przed zabiegiem zastosować krem znieczulający.

Ważne jest, by wybrać roller jak najbardziej dostosowany do naszych potrzeb. Trzeba pamiętać, że nie każdy będzie odpowiedni. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę, czy wybrany produkt posiada certyfikat potwierdzający klasyfikację rollera jako produktu medycznego. Opłaca się dołożyć trochę więcej pieniędzy i kupić roller igłowy w profesjonalnej hurtowni kosmetycznej, by mieć pewność, że jego jakość będzie wysoka. Ważny jest też dobór długości igieł – przy niewielkim cellulicie można zastosować roller o długości igieł 0,5 mm. Przy bardziej zaawansowanym stadium zaleca się igły milimetrowe.

Warto też wspomnieć o odpowiedniej higienie użytkowania rollera. Jedno urządzenie może używać tylko i wyłącznie jedna osoba. Ponadto po każdym użyciu rollera igłowego należy umyć go dokładnie pod bieżącą wodą, a najlepiej użyć dodatkowo środka dezynfekującego. Najlepiej przechowywać go w szczelnie zamkniętym opakowaniu.


Bibliografia

1. Marwicka J., Niemyska K., Cieslicka O., Cellulit. Przegląd zabiegów kosmetycznych, 2015
2. Sobańska K, Głuszek S. Wybrane zabiegi chirurgiczne i kosmetyczne stosowane w leczeniu otyłości i cellulitu, 2010
3. Głowacka A., Aparatura kosmetyczna i metodyka zabiegów, 2013.

(3) Komentarzy

 1. KruszAntek says:

  Uwielbiam go stosować po treningu. Zawsze po zimnym prysznicu, używam rollera na cellulit, bo jest to bardzo przyjemne ;))

 2. KasiaAnia says:

  Używam rollera na cellulit regularnie od kilku tygodni, dziękuje za informacje odnośnie przerwy jaką należy zastosować. Kompletnie nie pomyślałabym o tym, a na opakowaniu nie było takiej informacji. Pozdrawiam

 3. maniakalna123 says:

  Też uważam, że należy taki roller na cellulit zamówić ze sprawdzonej hurtowni. Moja mama kiedyś zamówiła nie z firmy medycznej i był on zbyt twardy, przez co powodował siniaki 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *