Cellulit

Masażer na cellulit tajną bronią w walce z pomarańczową skórką

Masażer na cellulit
5 (100%) 10 ocen artykułu

Masażer na cellulit to nieocenione narzędzie, dzięki któremu kobiety o wiele szybciej uporać się mogą z niechcianymi zmianami na swoim ciele. Każdy, kto spotkał się już z tym problemem, wie, że aby wygrać z cellulitem, najlepiej jest zastosować kilka metod jednocześnie. Oprócz odpowiedniego odżywiania i nawadniania organizmu oraz regularnych ćwiczeń fizycznych, dobrze jest stosować masażery na cellulit i wybrane kremy oraz żele.

Masaż na cellulit i jego poprawne wykonanie

Masaż na cellulit ma na celu nie tylko pobudzenie krążenia i rozbicie grudek znajdujących się pod skórą. Dodatkowo przyspiesza on wchłanianie kosmetyków na cellulit, które stosujemy, dzięki czemu łatwiej trafiają one do głębszych warstw skóry. Poprawne i skuteczne wykonanie masażu nie jest jednak sprawą łatwą, dlatego też panie często korzystają w tym zakresie z usług zakładów kosmetycznych. Tymczasem, aby prawidłowo wykonać masaż na cellulit w warunkach domowych, pamiętać należy o kilku podstawowych zasadach:

  1. Masaż wykonujemy zawsze w kierunku ku górze. Przykładowo jeżeli cellulit występuje na udach, masaż zaczynamy od kostek. Pamiętać należy, aby masować nie tylko miejsce, w którym wstępuje cellulit, ale całe ciało.
  2. Masaż należy wykonywać regularnie ok. 2-3 razy w tygodniu. Trwać on powinien około pół godziny lub dłużej, tak, by odpowiednio pobudzić krążenie.
  3. Do wykonania masażu dobrze jest użyć odpowiednich kremów lub żeli, które sprawią, że masaż przyniesie lepsze efekty i będzie przyjemniejszy – warto użyć kremu na cellulit Vialise, który świetnie działa na skórę dotkniętą pomarańczową skórką.
  4. Masaż wykonany rękoma wymaga niemałego nakładu sił oraz dużej intensywności, dlatego też dobrze jest ułatwić sobie zadanie i zaopatrzyć się w odpowiedni masażer na cellulit. Oszacowano, że ilość ruchów i ucisków jakie zapewnia masażer antycellulitowy jest nawet kilkadziesiąt razy większa w stosunku do masażu dłońmi.

Panie borykające się z problemem pomarańczowej skórki powinny zaopatrzyć się w pomocne kosmetyki antycellulitowe i odpowiedni masażer. Cellulit da się pokonać, należy jednak pamiętać, by robić to w sposób rozważny i bezpieczny. Zastanówmy się więc jaki masażer na cellulit będzie dla nas najlepszy.

Roller na cellulit jako przykład masażera manualnego

Masażer antycellulitowyRoller na cellulit uważa się za najbardziej popularny produkt do walki z cellulitem. Jest on stosunkowo prosty w użyciu, łatwo dostępny i tani. W wyglądzie przypomina głowicę z kolcami lub wypustkami, którą pociera się skórę jak wałkiem. Roller wykonany może być z plastiku lub drewna, jednak z uwagi na dużą siłę wykorzystywaną podczas masażu, rekomenduje się używanie drewnianych masażerów, które są trwalsze. Manualny masażer na cellulit stosuje się w przypadku problemów z przepływem limfy oraz nadmiarem tkanki tłuszczowej, która zauważalna może być np. na udach lub pośladkach. Do tych właśnie części ciała zaleca się masażer z wypustkami.

Bańki chińskie to produkt, który również określa się jako masażer. Cellulit jest tu usuwany dzięki efektowi próżni, który tworzy się podczas zasysaniu fałd skóry. Zabieg taki ujędrnia skórę, redukuje widoczność cellulitu oraz rozbija tkankę tłuszczową, która nagromadziła się bezpośrednio pod skórą. Bańki chińskie to produkt, który za cenę kilkunastu lub kilkudziesięciu złotych znajdziemy w każdej aptece. Cały zestaw składa się z czterech baniek o różnej wielkości, które służą do masowania różnych części ciała. Masażer ten uważa są za bardzo skuteczny, pamiętać jednak należy, że nie mogą z niego korzystać osoby, u których zauważalne są żylaki lub popękane naczynka.

Masażer do cellulitu w wersji elektrycznej

Masażer do cellulitu w wersji elektrycznej to dość wygodna opcja jeśli nie chcemy używać sporo siły podczas wykonywania masażu antycellulitowego. Urządzenie wystarczy włączyć i trzymać przy skórze bez potrzeby kontrolowania ucisku. Jedyna praca, jaką wykonujemy, to przesuwanie masażera ku górze zgodnie z zasadą kierunku wykonywania masażu. Elektryczny masażer na cellulit działa zdecydowanie intensywniej niż drewniany i wymaga dużo mniej wysiłku. Dzięki temu, że bardziej pobudza skórę to szybciej detoksykuje, dlatego też będzie dobrym rozwiązaniem przy nieco bardziej zaawansowanych zmianach. Cena masażera to ok. kilkadziesiąt złotych. Warto wybierać wśród modeli znanych producentów, co pozwoli w łatwy sposób zwrócić lub zareklamować urządzenie, gdy zajdzie taka potrzeba.

Masażer na cellulit wykorzystujący próżnię

Masażer na cellulit wykorzystujący próżnię to urządzenie, które pobudza pracę układu immunologicznego. Masaż, podobnie jak w przypadku baniek chińskich, polega na zasysaniu wyznaczonego obszaru ciała. Do zalet urządzenia zaliczamy fakt, że działa na głębsze tkanki skóry oraz zapewnia lepsze i zdecydowanie szybsze efekty w porównaniu do innych typów masażerów. Wśród wad zauważyć należy, że nie jest polecany do stosowania w dłuższym okresie czasu oraz towarzyszy mu ból, jaki można odczuwać podczas masażu. Nieumiejętne dostosowanie intensywności i mocy masażu może doprowadzić nawet do popękania naczynek krwionośnych. Koszt masażera próżniowego to ok 100 – 200 zł. i uzależniony jest zazwyczaj od ilości trybów jakie posiada urządzenie.

Masażer do cellulitu emitujący ultradźwięki

Masażer do cellulitu emitować może również ultradźwięki, które powodują wibrację pod skórą i rozbijają grudki tkanki tłuszczowej. Dodatkowo urządzenie pozwala na łatwe stymulowanie temperaturą, co wspomaga pozbycie się cellulitu. Ultradźwiękowy masażer do cellulitu powoduje, że toksyny usuwane są szybciej a substancje aktywne zawarte w kosmetykach antycellulitowych lepiej się wchłaniają. Podczas masażu pamiętać należy, aby urządzenia nie przyciskać zbyt mocno do skóry, gdyż wtedy działać będzie mniej skutecznie. Ten rodzaj masażerów polecany jest w szczególności osobom o zaawansowanym cellulicie. Masażery ultradźwiękowe są niewielkich rozmiarów i posiadają kilka opcji masażu. Sprzedawane są w zestawie z akumulatorem lub ładowarką a ich koszt to ok. 200 zł. Zaliczane są do bardzo skutecznych, gdyż efekty ich działania zauważyć można już po kilku sesjach.


Bibliografia

1. Jaroszewska B., Kosmetologia, 2008
2. Marwicka J., Niemyska K., Cieslicka O., Cellulit. Przegląd zabiegów kosmetycznych, 2015
3. Sainio E.L., Rantanen T., Kanerva L.,Składniki i bezpieczeństwo kremów antycellulitowych, 2002

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *