Cellulit

Masaż lodem na cellulit – czy rzeczywiście działa?

Masaż kostkami lodu
5 (100%) 8 ocen artykułu

Masaż lodem na cellulit dosyć niedawno zyskał na popularności, bo stał się bardziej znany dopiero w XXI wieku. Ten nowy zatem trend jest jednak fenomenalny dla naszego organizmu. Ma bowiem naprawdę dużo walorów, które dotyczą walki z cellulitem, ale również sprawiają, że ogólna kondycja naszego organizmu, ciała, zdecydowanie się poprawia.

Masaż lodem na cellulit i na ogólną poprawę kondycji organizmu

Masaż lodem na cellulit jest skuteczny, ale jak działa na organizm?


 • Dzięki odpowiednio niskiej temperaturze organizm zaczyna reagować w taki sposób, że wytwarza więcej ciepła. To natomiast sprawia, że przemiana materii jest dużo większa, szybsza i lepsza.
 • Masaż lodem poprawia krążenie płynów ustrojowych poprzez zwężanie i rozszerzanie się naczyń krwionośnych.
 • Co jeszcze? Lód skutecznie redukuje obrzęki, niweluje stany zapalne, a także wpływa na odprężenie i rozluźnienie mięśni.
 • Masaż lodem poprawia też naszą odporność.
 • Masaż lodem jest zalecany kobietom w ciąży i kobietom karmiącym piersią, aby ich skóra była nadal jędrna i elastyczna.
 • No i wreszcie to, co prawdopodobnie najistotniejsze – stosowany jest też oczywiście masaż lodem na cellulit. To wiąże się z przemianą materii i wytwarzaniem dużej ilości ciepła przez organizm, a także poprawą mikrokrążenia. W ten sposób zredukowana zostaje ilość tkanki tłuszczowej, czyli właśnie cellulitu. W dodatku masaż lodem sprawia, że skóra jest dużo jędrniejsza, gładka i bardziej elastyczna.

Przeczytaj artykuł na temat masażera antycellulitowego: http://zniszcz-cellulit.pl/masazer-na-cellulit-tajna-bronia-w-walce-z-pomaranczowa-skorka/

Masaż lodem na cellulit – jak go wykonywać?Lód na cellulit

Masaż lodem na cellulit działa i to naprawdę dobrze, ale bardzo istotną rzeczą jest to, w jaki sposób należy go wykonywać, aby rzeczywiście zadziałał. Często w celu wykonania masażu lodem udajemy się do gabinetu kosmetycznego. Okazuje się jednak, że nie jest to wcale konieczne i równie dobry i skuteczny masaż lodem możemy wykonać sami – w domu.

Potrzebne będą na pewno kostki lodu. Można je trzymać bezpośrednio w rękach bądź owinąć w folię lub cieniutki ręcznik – jak będzie nam najwygodniej. Ruchy powinny być okrężne, delikatne. Nie należy również trzymać kostek lodu zbyt długio w jednym miejscu, aby nie przemrozić skóry. Masaż można wykonywać na całym ciele lub skupić się tylko na wybranych częściach ciała – w przypadku masażu na cellulit będą to więc przede wszystkim uda, pośladki i brzuch.

Masaż lodem na cellulit powinien być wykonywany tylko wtedy, kiedy nie jest nam zimno, aby nie doprowadzić do wyziębienia. Stosujemy go zatem tylko wtedy, kiedy czujemy się komfortowo i jest nam ciepło. Można go stosować, kiedy tylko się chce, jednak nie może być co do tego przeciwskazań. Masaż można robić w każdej fazie walki z cellulitem, jednak najskuteczniejszy będzie wtedy, gdy zadziałamy odpowiednio wcześnie – wtedy zatem, kiedy zauważymy, że na naszym ciele pojawiła się pomarańczowa skórka.

Można go też stosować, nie mając cellulitu – gdy chcemy ujędrnić naszą skórę czy na przykład poprawić jej wygląd. Ważną kwestią jest również to, co ile należy i co ile można wykonywać taki masaż. Odpowiedź brzmi: nie częściej niż co dwa dni i najlepiej przez tydzień. Potem można zrobić niezbyt długą przerwę i powrócić do masażu.

Masaż lodem na cellulit

Masaż lodem na cellulit – czy każdy może go wykonywać?

Masaż lodem na cellulit jest rewelacyjną metodą, jednak niestety nie każdy może go stosować. Jak to bywa w przypadku praktycznie każdego zabiegu, nie dla każdego jest to wskazane, jednak w przypadku masażu lodem tych przeciwskazań jest stosunkowo niewiele. Przeciwskazania odnośnie masażu lodem mogą dotyczyć osób, które odczuwają duszności, doświadczają silnego kołatania serca, mają problemy z nadciśnieniem, posiadają otwarte uszkodzenia skóry, a także oczywiście tych, które dopadło przeziębienie bądź grypa.


Bibliografia

1. Ewelina Kurpiewska, Ewelina Sadzińska, Agata Wedman, Skuteczność masażu w redukcji cellulitu, 2016
2. Szczotka P., Dynamiczny Masaż Antycellulit- masaż w terapii cellulit i modelowaniu sylwetki, 2008
3. Marwicka J., Niemyska K., Cieslicka O., Cellulit. Przegląd zabiegów kosmetycznych, 2015

(4) Komentarzy

 1. milka111 says:

  Co do tego lodu na cellulit to jest w stanie w to uwierzyć, ponieważ bardzo korzystnie wpływa on na odbudowę oraz rehabilitację naszego ciała.

 2. papuszka says:

  brrrr masaż kostkami lodu na cellulit?! Nigdy nie dałaby się na takie coś przekonać. masakra O.o

 3. MayaBombka2 says:

  Słyszałam, że takie masaże lodowe dobrze działają na reumatyzm, ale to, że na cellulit to pierwszy raz słyszę 😀 W sumie to ja bym się dała namówić na taki masaż, ale po nim musiałabym iść do jakiegoś ciepłego jakuzziii ^^

 4. kiniaa says:

  Byłam kiedyś w spa na takim zabiegu z wykorzystaniem lodu. Przeżycie dosyć ciekawe, ale zostanę przy swoim kremie od sinial, który działa i nie sprawia, że marznę 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *