Cellulit

Krem na cellulit – co warto wiedzieć?

Krem na cellulit
5 (100%) 6 ocen artykułu

Krem na cellulit jest prawdopodobnie najpopularniejszym preparatem, który jest stosowany w walce z cellulitem. Łatwo jest zakupić krem antycellulitowy, jednak trudniejszą rzeczą jest kupienie dobrego kremu. Nie wszystkie produkty dostępne na rynku są bowiem w pełni sprawdzone, bezpieczne czy skuteczne – dobrze jest zatem posiadać wiedzę na temat tego, jakie kremy powinno się stosować.

Krem na cellulit – ogólne informacje

Krem antycellulitowyKrem na cellulit jest w stanie zadziałać na cellulit do tego stopnia, by ten zaczął znikać, jednak wiele osób zastanawia się, jak to jest możliwe. Odpowiedź będzie prosta, gdy będzie wiadome, w jaki sposób działa krem przeciw cellulitowi. Dobry krem antycellulitowy będzie ułatwiał rozpad tkanki tłuszczowej, komórek tłuszczowych, a także będzie zapobiegał gromadzeniu się tkanki tłuszczowej w przyszłości. W dodatku wspomoże przemianę materii i zadba kompleksowo o skórę poprzez jej wygładzenie, ujędrnienie, uelastycznienie. Kremy antycellulitowe pomagają także pozbyć się toksyn z organizmu i poprawiają krążenie krwi – wszystko to przyczynia się do redukcji cellulitu. Dlaczego takie zjawisko może mieć miejsce? Oczywiście za sprawą składników, jakie dany krem zawiera.

Kremy na cellulit mogą zawierać przeróżne składniki. Wybierać należy jednak te, które posiadają substancje aktywne – substancje aktywne bowiem zadziałają na cellulit w sposób bezpośredni. W dodatku takie substancje naturalne, które zawarte są w kremach antycellulitowych, są dużo bezpieczniejsze niż sztucznie syntetetyzowane substancje. Będzie więc dużo mniejsze prawdopodobieństwo, że doznamy skutków ubocznych w związku ze stosowaniem takiego produktu. Skuteczny krem na cellulit nie powinien posiadać sztucznych substancji, takich jak ulepszacze chemiczne czy barwniki. Jest to całkowicie niepotrzebne w takim kremie. Co zatem jest potrzebne, aby krem antycellulitowy był bezpieczny i skuteczny?

Krem antycellulitowy – co powinien zawierać w swoim składzie i co znajdziemy w dobrym kremie?

Krem antycellulitowy musi posiadać dobre i sprawdzone składniki, aby mógł dobrze zadziałać i aby nie doprowadził do pojawienia się skutków ubocznych. Do takich składników należą niżej wymienione i to właśnie je znajdziecie w składzie najlepszych kremów przeciw cellulitowi.

 1. Kofeina – to jeden ze skuteczniejszych składników, więc zdecydowanie powinien znaleźć się w dobrym kremie na cellulit. Doprowadza komórki tłuszczowe do rozpadu, a także zapobiega ich powtórnemu, nadmiernemu gromadzeniu się pod skórą. W dodatku dzięki niej skóra staje się wygładzona i bardziej elastyczna. Szczególnie dobrze działa w połączeniu z cynamonem.
 2. Cynamon – doskonale pobudza krążenie krwi i sprzyja usuwaniu toksyn z organizmu. Jego właściwości rozgrzewające sprzyjają zwiększeniu tempa przemiany materii, co zaś wpływa na szybsze spalanie tkanki tłuszczowej – cellulitu. Świetnie wygładza również skórę.
 3. Kolagen – sprzyja wyrównaniu skóry. Ma doskonałe właściwości regenerujące. Sprawia, że skóra jest jędrna, elastyczna i wytrzymała. Wzmacnia również ściany naczyń krwionośnych.
 4. Wyciąg z ruszczyka kolczastego – poprawia krążenie żylne, a także reguluje krążenie krwi. Dzięki udziale w krążeniu krwi wpływa także na wydalanie toksyn z organizmu. Sprawia też, że skóra staje się miękka, elastyczna i zadbana.
 5. Wyciąg z bluszczu – poprawia mikrokrążenie krwi, przyspiesza przemianę materii i sprawia, że tkanka tłuszczowa jest spalana w szybszym tempie. Ma również właściwości antybakteryjne i łagodzące.
 6. Forskolina indyjska – inaczej jest to pokrzywa indyjska, którą często można spotkać w medycynie hinduskiej. Jest ona czasem też składnikiem kremów na cellulit, ponieważ skutecznie wpływa na szybką redukcję tkanki tłuszczowej.
 7. Wyciąg z alg morskich – wpływają na poprawę stopnia ujędrnienia skóry. Jest w stanie upłynnić tłuszcz w komórkach i doprowadzić do likwidacji komórek tłuszczowych.
 8. Ekstrakt z bylicy boże drzewko – doskonale radzi sobie, jeżeli chodzi o przyspieszenie tempa przemiany materii i eliminację komórek tłuszczowych, które tworzą cellulit. Wpływa także na właściwe krążenie krwi.
 9. Rutyna – uszczelnia naczynia krwionośne i zapewnia dobry przepływ krwi w naczyniach.
 10. Rozmaryn – ekstrakt z rozmarynu sprawia, że skóra wygląda dużo zdrowiej i staje się napięta w odpowiedni sposób. Poprawia także krążenie krwi.
 11. Nawłoć pospolita – wspomaga pracę układu krwionośnego, działa również antybakteryjnie i łagodzi stany zapalne.
 12. Skrzyp polny – dobrze działa na rozszerzone naczynia krwionośne, ponieważ zwęża je i zapobiega pękaniu. Niweluje obrzęk ciała, który często występuje przy cellulicie. Usuwa także toksyny i nadmiar wody z organizmu.
 13. Pestki z awokado – regulują mikrokrążenie oraz doskonale stymulują proces lipolizy, czyli rozpad komórek tłuszczowych. Bez wątpienia krem antycellulitowy powinien mieć go w swoim składzie.
 14. Olejki cytrusowe – rozgrzewają skórę, działają jak przeciwutleniacze i wspomagają krążenie krwi i limfy w naczyniach krwionośnych i limfatycznych. Sprawiają również, że skóra staje się gładka i elastyczna.
 15. Olej arganowy – doskonale odżywia skórę, wygładza ją i ma działanie przeciwzapalne. Wpływa także na rozkład tkanki tłuszczowej.
 16. Wyciąg z kasztanowca – poprawia krążenie krwi i wpływa na eliminację toksyn z organizmu.

Sprawdź krem na cellulit Vialise, który zawiera wyżej wymienione, naturalne składniki wpływające aktywnie na pomarańczową skórkę!

Krem na cellulit – dlaczego nie wolno poprzestać na stosowaniu kremu?

Krem na cellulit jest skuteczny jednak przede wszystkim wtedy, gdy połączymy jego stosowanie jeszcze z innymi metodami, które pomogą zwalczyć problem, jakim jest cellulit. Należy przede wszystkim zadbać o to, aby nie brakowało nam ruchu. Wskazany będzie kilkudziesięciominutowy jogging co kilka dni bądź wyjście na basen. Polecana jest również jazda na rowerze, która angażuje w wysiłek całe nasze ciało. Trzeba też przestrzegać odpowiedniej diety – inaczej problem cellulitu będzie nawracał lub nawet w ogóle nie zniknie. Co trzeba wyeliminować z diety? Oczywiście przede wszystkim tłuste potrawy, jedzenie typu fast food. Należy zadbać o siebie kompleksowo, gdy chce się pozbyć cellulitu skutecznie.


Bibliografia

1. Pura-Rynasiewicz A., Cellulit – choroba czy defekt kosmetyczny? 2010
2. Rawlings AV., Cellulite and its treatment international, 2006
3. Katarzyna Janda, Anna Tomikowska. Cellulit – Przyczyny, profilaktyka, leczenie. Roczniki Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, 2014

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *