Cellulit

Czarna rzepa na cellulit – naturalny i efektywny sposób na walkę z cellulitem

Czarne rzepy
5 (100%) 9 ocen artykułu

Czarna rzepa na cellulit, zgodnie z najnowszymi trendami kosmetologii, uznawana jest jako skuteczny i przynoszące widoczne efekty środek. Czarna rzepa jest powszechnie znana jest ze swojego dobroczynnego oddziaływania na włosy i często stosowana jest w zabiegach poprawiających ich kondycję. Często jednak zapomina się o leczniczych właściwościach tego warzywa w walce z cellulitem. Nadmiar wody i tłuszczu, główne przyczyny tego defektu skórnego, można zredukować, wykorzystując napar lub maseczkę z czarnej rzepy.

Czarna rzepa na cellulit – składnikiCzarna rzepa

Czarna rzepa na cellulit gwarantuje intensywność oraz efektywność działania, które występują dzięki zawartemu w niej bogactwu soli mineralnych oraz witamin, poprawiających krążenie krwi, o właściwościach moczopędnych, a także wspierających przemianę materii – finalnym efektem tych właściwości jest szybsze spalanie tkanki tłuszczowej oraz pozbywanie się nadmiaru wody, odpowiedzialnych za charakterystyczny efekt skórki pomarańczowej, nieestetyczną konsekwencję cellulitu.

Wszystko to zawdzięcza to warzywo następującym składnikom:


 • siarka i jej związki – rafanina i rafinol,
 • wapń,
 • fosfor,
 • żelazo,
 • potas,
 • magnez,
 • witaminy C, B1, B2 i PP.

Czarna rzepa na cellulit – formy zastosowania

Czarna rzepa na cellulit przynosi najlepsze efekty, kiedy stosowana jest w formie naparu lub maseczki. Pierwszy z wymienionych sposobów gwarantuje uzyskanie efektów moczopędnych, przyspieszających pozbycie się nadmiaru wody. Mnogość soli mineralnych oraz witamin wywiera także dobroczynny wpływ na organizm poprzez działanie przeciwbakteryjne w układzie pokarmowym oraz jego wzmocnienie poprzez odpowiednie odżywienie komórek skórnych. Poprawione zostaje także ukrwienie. Napar działa od wewnątrz, korzystnie wpływając na wygląd naszego ciała.

Zobacz co jeszcze będzie skuteczne na walkę z cellulitem:
http://zniszcz-cellulit.pl/co-na-cellulit-dziala-bezpiecznie-i-skutecznie-sprawdz/

Maska z czarnej rzepy to skuteczny sposób na pozbycie niekorzystnych, widocznych na skórze efektów cellulitu. Stosowana zewnętrznie, regularnie i systematycznie, przyczynie się w znacznym stopniu to likwidacji skórki pomarańczowej. Przygotowanie maseczki jest proste i szybkie, należy jednak pamiętać o odpowiednim przygotowaniem skóry przed jej nałożeniem.

Metoda uzyskania składa się z następujących kroków:


 • starcie połowy średniej wielkości czarnej rzepy,
 • dodanie 2 łyżek oleju,
 • mieszanie składników aż do uzyskania odpowiedniej, jednolitej konsystencji.

Czarna rzepa na cellulit w takiej formie wymaga odpowiedniego przygotowania skóry przed nałożeniem maski:


 • prysznic z użyciem gąbki i mydła w celu oczyszczenia skóry miejscu nałożenia,
 • gruboziarnisty peeling by utlenić i zmiękczyć skórę, ułatwiając wchłanianie się preparatu,
 • dokładne osuszenie.

Następnym etapem jest nałożenie maski, pozostawienie na 30 minut, z możliwością zastosowania folii spożywczej lub aluminiowej, ewentualnie także koca, w celu zmaksymalizowania pożądanych efektów. Po upływie wyznaczonego czasu usuwamy maskę, oczyszczają miejsce ciepłą wodą.

Rzepa

Czarna rzepa na cellulit – częstotliwość i długość stosowania maski

Maska z czarnej rzepy powoduje pozytywne zmiany w wyglądzie skóry, pojawiające się po pierwszym tygodniu stosowania, czyli po 2 – 3 razach zastosowania maseczki. Pamiętać należy, by stosować ją 2, maksymalnie 3 razy w skali tygodnia. Długość zależeć będzie od tego, jak poważny problem z cellulitem istnieje, stosując się do zasad częstotliwości używania, stosować można aż do momentu uzyskania zadowalającego efektu lub zniknięcia cellulitu na stałe.

Pamiętać należy, iż stosowanie naparu i maseczki jest skuteczne, jednak stosowana jako jedyny środek walki cellulitem, nie przynosi wymarzonych efektów. By je uzyskać konieczna jest również zmiana nawyków żywieniowych oraz trybu życia. Sport, w formie jogging, siłowni, ćwiczeń rozciągających, dieta oparta na owocach, warzywach, orzechach i kaszy, naturalne kremy są niezbędne, by napar i maseczka przynosiły pożądane zmiany w naszym organizmie.

Czerna rzepa na cellulit jest jednym z kilku najpopularniejszych naturalnych składników, które kosmetologia współcześnie stosuje w celu likwidacji niechcianych zmian skórnych.

Czarna rzepa na cellulit – podsumowanie

Powszechnie zioła, warzywa i owoce, posiadające zdrowotny i upiększający wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu, są wysoko cenione ze względu na ich skuteczność i efektywność. Czarna rzepa jest jednym z nich, używana odpowiednio i poprzedzona pozytywnymi zmianami w zakresie diety i aktywności ruchowej, przynosi widoczne efekty – usunięcie cellulitu to proces czasochłonny i wymagający samozaparcia, lecz możliwy do osiągnięcia z jej pomocą. Zdrowie, piękno i dobre samopoczucie gwarantowane.


Bibliografia

1. Casademunt J., Naturalne sposoby zwalczania cellulitu, 2007
2. David J., Goldberg Alexander L. Berlin, Disorders of Fat and Cellulite: Advances in Diagnosis and Treatment. INFORMA HEALTHCARE, 2017
3. Lydie Raisin, Pokonać cellulit. Wiedza i życie, 2002

(5) Comments

 1. UrszulaMazowiec says:

  Hmm cynamon na cellulit już testowałam, to teraz chyba przyszedł czas na czarną rzepę na cellulit. Teraz mam tylko zagwostke czy wybrać napar, czy maseczkę 

 2. Olka-fasolka says:

  Ostatnio z ciekawości przetstowałąm maseczkę z czarnej rzepy i chodź to relaksujące to pewnie, aby uzyskać jakieś efekty trzeba będzie powtarzać tą procedurę przez długie tygodnie 😀

 3. sosenka says:

  Szczerze to pierwsze raz słyszę o czarnej rzepie na cellulit. Czego to ludzie nie wymyślą, aby zredukować swoją pomarańczową skórkę 🙂

 4. Olewska says:

  Czarnej rzepy na cellulit nie używałam, ale od lat korzystam z szamponu na bazie czarnej rzepy i mam piękne gęste włosy – jak widać czarna rzepa ma wiele zastosowań

 5. Lidia2233 says:

  A ja tam wolę klasycznie skorzystać z naturalnego kremu na cellulit oraz ćwiczeń. Jak pomarańczowa skórka nie zejdzie to wybiorę się na zabieg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *