Cellulit

Co poprawia krążenie – zapobiegaj cellulitowi

5 (100%) 9 ocen artykułu

Co poprawia krążenie krwi i dlaczego jej swobodny przepływ jest ważny w redukcji cellulitu? Przy zaburzeniach krążenia dochodzi do niedotlenienia i gromadzenia się komórek tłuszczowych. Obrzęki, bóle, zmęczenie różnych części ciała – np. nóg, to często sygnał informujący o kiepskim przepływie krwi. Po niedługim czasie możemy już zaobserwować cellulit. Jest on właśnie skutkiem problemów układu krążenia.

Co poprawia krążenie? Jakie są przyczyny zaburzeń?

Znalezienie tego co poprawia krążenie musi być poprzedzone określeniem przyczyny. Powody, dla których dochodzi do zaburzeń krążeniowych mogą być być wKrwinki czerwone poszczególnych przypadkach bardzo błahe i wymagające jedynie zmiany nawyków. Niektóre wynikają jednak ze zmian hormonalnych i funkcjonowania całego organizmu.

Przyczyny niedostatecznego krążenia to np.:

 • Siedzący tryb życia – wynikający m.in. ze stylu pracy zawodowej.
 • Zła dieta – bogata w cukry, sól i węglowodany proste.
 • Noszenie obcisłej odzieży – uciskające różne tkanki.
 • Predyspozycje genetyczne – jeżeli problemy występowały u kogoś z rodziny, wzrasta prawdopodobieństwo odziedziczenia czynników wpływających na problemy z krążeniem.

Co poprawia krążenie krwi ?- najlepsze sposoby

Warto wiedzieć co poprawia krążenie krwi, by dzięki prostym rozwiązaniom zapewnić sobie atrakcyjne i zdrowe ciało.

Najlepsze i popularne sposoby na cellulit to:

 • Ćwiczenia – wykonywane regularnie są podstawą poprawy przepływu krwi. Ważne szczególnie u osób, które na co dzień spędzają np. wiele godzin w biurze. Nawet krótki, ale systematyczny, codzienny spacer może pobudzić krążenie. Zaleca się też wykonywanie ćwiczeń gimnastycznych na uda, pośladki i brzuch. Są to m.in. przysiady, wypady, brzuszki albo kręcenie hula hopem. Na poprawę krążenia doskonale wpływają też aktywności sportowe tj. bieganie, pływanie, jazda na rowerze, gry zespołowe.

 • Dieta – jedną z przyczyn niedotlenienia komórek może być otyłość. W tej sytuacji tym co poprawia krążenie jest redukcja cholesterolu i rezygnacja z tłustych lub bogatych w cukier potraw. Warto dostarczyć organizmowi kwasy omega 3, które wspomagają pracę wielu układów i zapobiegają zakrzepom. Fast foody, słodycze i mąkę pszenną zamieniamy np. na świeże, najlepiej zielone warzywa i ciemne pieczywo.

 • Zioła i przyprawy – np. mniszek pospolity, koper włoski, czarna rzepa albo bluszcz. Niezależnie od tego czy stworzymy z tych składników domowy napar czy będą one składnikiem kremu lub balsamu – oprócz poprawy krążenia, usuną toksyny i nadmiar wody. W przypadku czarnej rzepy – rozdrabnianie bulwy doprowadza do uwolnienia olejków eterycznych pozytywnie wpływających na stopień ukrwienia. Domowe gospodarstwo warto zaopatrzyć w herbaty ziołowe, parzone i popijane w ciągu całego dnia.

 • Nawadnianie organizmu – minimum 1,5 litra wypijanej dziennie wody mineralnej to podstawa dobrej pracy krwi i limfy. Dotyczy to wszystkich, a w miarę wykonywania treningów i ćwiczeń, wartość ta oczywiście się zwiększa.

 • Naprzemienny natrysk zimną i ciepłą wodą – co poprawia krążenie, jeśli wszystkie wymienione elementy stosujemy i nie zauważamy efektu? Podczas porannego lub wieczornego prysznica warto stosować naprzemienne natryski wody skierowane w miejsca, w których występuje największa tkanka tłuszczowa. Tam właśnie dochodzi do zaburzeń przepływu krwi i gromadzenia się cellulitu. Są to np. uda oraz pośladki.

Krwinki

Walka z cellulitem wymaga szybkiego podjęcia działania i konsekwencji. Tym co poprawia krążenie i skutecznie likwiduje „pomarańczową skórkę” jest łączenie różnych metod i myślenie kompleksowe. Rozpoznanie i wprowadzanie zmian w stylu życia przywróci skórze gładkość i równomierność.


Bibliografia

1. Lydie Raisin, Pokonać cellulit. Wiedza i życie, 2002
2. Lonczak A., Cellulit – leczenie i profilaktyka, 2011
3. Rossi AB, Vergnanini AL., Cellulite: a review, 2000
4. Pura-Rynasiewicz A., Cellulit – choroba czy defekt kosmetyczny? 2010

(3) Komentarzy

 1. jedynym skutecznym sposobem na słabe krążenie krwi jest niestety aktywność fizyczna 😉 Trochę ruchu i krążenie od razu powinno się poprawić 🙂 Ja właśnie w ten sposób zapobiegam cellulitowi.

 2. SylwiaPP says:

  Jak ktoś ma problemy z krążeniem to powinien czym prędzej zrobić sobie badania krwi.

 3. Paulina-22 says:

  Na poprawę krążenia to tylko ruch i zdrowa dieta. Szczególnie polecam treningi na basenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *