Cellulit

Cellulit w ciąży – piękne ciało po porodzie

Cellulit w ciąży
5 (100%) 7 ocen artykułu

Cellulit w ciąży zwany jest również pomarańczową skórką. Określić można go, jako nieprawidłowe rozmieszenie tkanki tłuszczowej, które występuje wraz z obrzękowo-włóknistymi zmianami tkanki podskórnej. Pojawia się w okresie dojrzewania, ale jego objawy przede wszystkim nasilają się w ciąży i w czasie menopauzy. Jak pokonać cellulit będący efektem ciąży?

Cellulit w ciąży – dlaczego się pojawia?

Cellulit w ciąży spędza sen z oczu przyszłym mamom. Z danych statystycznych wynika, że aż 60 % kobiet w ciąży boryka się z problemem nieestetycznego cellulitu. Główną przyczyną tworzenia się w ciąży pomarańczowej skórki są zmiany hormonalne zachodzące w organizmie kobiety. We krwi znajduje się znaczna ilość estrogenów, dlatego ścianki naczyń limfatycznych i krwionośnych są bardziej przepuszczalne. Zawartość naczyń przenika, więc do przestrzeni międzykomórkowej, która znajduje się w tkance podskórnej. Tak powstały ucisk zaburza mikrokrążenie, a efektem jest cellulit w ciąży.

Warto wspomnieć, iż istnieje również cellulit wodny w ciąży, dotyczy nie tylko przyszłych mam, ale również ma skłonność do występowania przed menstruacją.

Cellulit podczas ciąży

Cellulit w czasie ciąży – jak skutecznie zapobiegać?

Cellulit w czasie ciąży to poważny problem, który dotyka wiele kobiet spodziewających się dziecka. Aby mu zapobiegać warto stosować się do kilku zasad.

Dieta

Najbardziej istotną metodą walki z cellulitem jest zastosowanie właściwej diety. Kobiety w ciąży powinny zwrócić uwagę na prawidłowy przyrost masy ciała.

Chcesz uniknąć problemu jakim jest cellulit? Ciąża to czas w którym warto zastosować specjalistyczną dietę. Są to: 

 • Produkty pełnoziarniste – makarony, kasze, ryż,
 • Mięso drobiowe,
 • Chudą szynkę,
 • Wołowinę,
 • Cielęcinę,
 • Warzywa,
 • Owoce,
 • Wodę mineralną.

Aktywność fizyczna

Niezwykle ważny w walce z pomarańczową skórką jest też ruch. Warto na niego postawić, jeżeli Twoja ciąża przebiega bez komplikacji i przeciwwskazań. Warto spacerować na świeżym powietrzu, a także pływać, ponieważ ten rodzaj sportu wzmacnia mięśnie i wysmukla sylwetkę. Wskazana jest również gimnastyka, która zapewni ruchomość stawów i elastyczność mięśni.

Masaże

Aby wyeliminować cellulit po ciąży warto również zastosować masaże. Najbardziej popularny jest masaż antycellulitowy z zastosowaniem bańki chińskiej.  Świetnie sprawdza się również lipomasaż wykonywany z pomocą masażu podciśnieniowego. Efektywnym masażem jest też presoterapia, czyli terapia uciskowa.

Cellulit w ciąży- jak się go pozbyć? Najlepsze metody

Jak się pozbyć cellulitu w ciąży? To jedno z trapiących ciężarne kobiety pytań Twoje wątpliwości możemy rozwiać na wiele sposobów, aby po ciąży pozbyć się nieestetycznie wyglądającego cellulitu i znów cieszyć się pięknym ciałem. Wzmacniając swoje działania warto sięgnąć po krem antycellulitowy, który przeznaczony jest dla kobiet w ciąży. Należy wybrać odpowiedni krem, który będzie zarówno skuteczny jak i bezpieczny. Najlepiej w tym celu skonsultować się z lekarzem oraz dokładnie sprawdzić składniki preparatu. Starajmy się wybrać taki, który ma naturalne składniki.

Cellulit

Krem antycellulitowy przyśpieszy spalanie tłuszczu, a także wzmocni ścianki naczyń krwionośnych. Wybrany przez nas kosmetyk powinien być przebadany dermatologicznie i posiadać odpowiednie atesty.

W swoim składzie powinien zawierać:

 • Karnitynę,
 • Wyciągi z bluszczu,
 • Allantoinę,
 • Olejek arganowy,
 • Wyciągi z cytrusów.

Sposobem na walkę z cellulitem jest również krem antycellulitowy, który można stworzyć samodzielnie, we własnym domu. Do tego celu potrzebujemy:

 • suszonych liści bluszczu,
 • pół szklanki oleju lnianego,
 • 3 krople olejku pomarańczowego.

Połączone powyższe składniki, należy odstawić na tydzień a następnie uzyskaną substancję regularnie stosować w miejscach, na których pojawia się pomarańczowa skórka.

Dobrej jakości krem wspomoże naszą skórę do walki z pomarańczową skórką. Dzięki temu w czasie ciąży nie będzie nam towarzyszył cellulit, zaś po ciąży będziemy cieszyć się pięknym ciałem.


Bibliografia

1. Bissoon L., The Cellulite Cure, 2006
2. Kociemba B., Cellulit – czym jest i jak z nim walczyć?, 2007
3. Rawlings AV., Cellulite and its treatment international, 2006
4. Stanisz B, Regulska K, Paszun S, Grzeszak K. Cellulit – defekt kosmetyczny czy choroba XXI wieku? 2012

(4) Komentarzy

 1. iga756 says:

  Ja jakoś nigdy nie miałam problemu z cellulitem w ciąży 🙂

 2. bunia says:

  Krem antycellulitowy zaczęłam używać kilka miesięcy po ciąży. Ćwiczyłam, smarowałam, zdrowo się odżywiałam i na szczęście cellulit znikł.

 3. Justa9876 says:

  Podczas ciąży przytyłam koło 25kg. To był jakiś koszmar. Dopadł mnie cellulit tłuszczowy. Chyba z rok z nim walczyłam.

 4. EWELINA<3 says:

  Cellulit w ciąży nie jest przyjemnym doświadczeniem. Na szczęście gdy człowiek jest wytrwały to dzięki systematycznym ćwiczeniom i specjalnemu kremowi na cellulit jest w stanie odzyskać dawny blask swojej sylwetki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *