Cellulit

Cellulit a tabletki antykoncepcyjne – poznaj ich wpływ na organizm!

Tabletki na cellulit
5 (100%) 12 ocen artykułu

Cellulit a tabletki antykoncepcyjne to nie od dziś znany duet. Niestety, ale nie można wskazać jednej przyczyny powstania cellulitu. Na całym świecie ponad 80% kobiet zmaga się z pomarańczową skórką. Czy tak naprawdę tabletki antykoncepcyjne na cellulit mają aż tak duży wpływ? Przekonaj się!

Cellulit a tabletki antykoncepcyjne – jaki mają wpływ?

Cellulit a tabletki antykoncepcyjne to dość sporny temat. Masz mieszane uczucia, co do tabletek antykoncepcyjnych? Zmagasz się z tą przykrą dolegliwością lub wystąpiła u Ciebie tuż po odstawieniu leków hormonalnych? Myślisz, że te dwie rzeczy są ze sobą powiązane?Tabletki antykoncepcyjne na cellulit

Wystarczy, że zauważysz, jak działa tabletka antykoncepcyjna. Zawiera mnóstwo hormonów, które są potrzebne do stymulacji prawidłowej owulacji. Hormony te mogą pozytywnie wpływać na utrzymanie kontroli przed nie zajściem w ciąże. Jednak posiadają również negatywny aspekt. Przyczyniają się do zaburzenia równowagi hormonalnej organizmu.

Głównymi winowajcami są estrogen i progesteron. Oba hormony płciowe występują w większości tabletek antykoncepcyjnych. Spora część kobiet, która zażywa te leki, doświadcza problemów skórnych lub przyrostu masy ciała, które spowodowane są tylko i wyłącznie tymi hormonami. Dochodzi czasem do zaciemnienia skóry, która wcześniej była normalnego kolorytu.

Niektóre kobiety zauważają, że w różnych częściach ciała zaczyna rozwijać się cellulit, którego przed antykoncepcją nie było. Tabletki antykoncepcyjne mogą dać o sobie znać już po około miesiąca czasu od wdrożenia leczenia. Pomarańczowa skórka ma tendencję do pojawiania się w obrębie ud, pośladków, brzucha i ramion. Często jest to bardzo powiązane z przybraniem na wadze, gdyż otyłość sprzyja występowaniu pofałdowanej skórki.

Tabletki antykoncepcyjne na cellulit – czy mogą pogłębić problem pomarańczowej skórki?

Tabletki antykoncepcyjne na cellulit mogą, ale nie muszą, zadziałać jak płachta na byka. Kobiety, które zażywają leki hormonalne, często mają obawy, co do pogłębienia się skórki cellulitu. Twierdzenia te opierane są faktem, że w organizmie wzrasta ilość hormonów, które przyczyniają się do postawania cellulitu.

Estrogen niszczy tkanki łączne skóry, co w konsekwencji prowadzi do powstania cellulitu.

Pigułki antykoncepcyjne powodują zatrzymanie wody w organizmie, przez co komórki nie są w stanie prawidłowo funkcjonować. Dochodzi do zaburzenia homeostazy i powstaje cellulit wodny.

Cellulit a tabletki antykoncepcyjne – jak się go pozbyć?

Cellulit a tabletki antykoncepcyjne to nie wyrocznia. Można przejąć kontrolę nad pomarszczeniem oraz sfałdowaniem skórki. Jednymi z najlepszych metod zmniejszania cellulitu podczas zażywania środków antykoncepcyjnych są:

 • Odpowiednio zbilansowana dieta

Pełnowartościowa dieta zapewni lepszą pracę organizmu. Często trudna jest zmiana nawyków żywieniowych, jednak z czasem nowe zasady wchodzą w krew i stają się naturalne. Podczas walki o gładką i jędrną skórę warto zrezygnować lub ograniczyć produkty wysoko przetworzone oraz z dużą zawartością tłuszczów trans i cukrów. Sprawa dotyczy szczególnie kobiet, które zmagają się z nadwagą. Tłuszcz i cellulit są powiązane ze sobą. Wraz ze spadkiem wagi, skóra stanie się bardziej napięta i jędrna.

Dieta bogata w błonnik oraz witaminy i minerały pomoże zredukować masę ciała. Produkty takie jak warzywa, owoce, kasze pełnoziarniste oraz chude mięso i ryby z pewnością ułatwią proces redukcji wagi.

 • Prawidłowe nawodnienie organizmu

Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest właściwe nawodnienie. By organizm mógł prawidłowo funkcjonować, potrzebuje odpowiedniej ilości płynów. Najlepiej zrezygnuj ze słodkich napoi i wybierz niegazowaną mineralną wodę, która pomoże w detoksykacji organizmu.

 • Zmiana marki tabletek hormonalnych

Często różne leki antykoncepcyjne działają w odmienny sposób na kobiety. Podczas gdy jedne są zadowolone z efektów tabletek antykoncepcyjnych określonej marki, inne mogą doświadczać zwiększenia cellulitu i masy ciała spowodowanej właśnie tymi środkami. Właściwym rozwiązaniem będzie konsultacja z lekarzem na temat najlepszego sposobu działania.


Bibliografia

1. Haneke E. Cellulite – fakty i mity, 2006
2. Ignaciuk A., Diagnostyka kliniczna – cellulite. 2004
3. Kociemba B., Cellulit – czym jest i jak z nim walczyć?, 2007
4. Ewa Kosowicz, Dieta antycellulitowa, 2015

(6) Comments

 1. becia5255 says:

  Jmm coś w tym prawdy jest, ponieważ gdy brałam tabletki antykoncepcyjne to miałam straszny cellulit na skórze.

 2. Anglea says:

  no no kto by pomyślał, że tabletki antykoncepcyjne negatywnie wpływają na stan naszej skóry ho ho. W takim razie należy zmienić metodę antykoncepcji. hmmmmmm może by się tak przestać zabezpieczać – wtedy cellulitu nie będzie.

  1. śmieszekABC says:

   Cellulitu może nie będzie, ale za to prawdopodobnie pojawi się coś innego 🙂

 3. wionka3424 says:

  No morał z tego taki, że w przypadku osób u których pojawił się cellulit podczas brania tabletek antykoncepcyjnych trzeba będzie znaleźć dla nich jakiś zamiennik lub pogodzić się z zaistniałą sytuacją.

 4. luźna says:

  Główną przyczyną cellulitu zawsze są nasze geny, a nie jakieś tam tabletki antykoncepcyjne.

 5. ginia1010 says:

  Przy odpowiednich tabletkach antykoncepcyjnych dobranych do naszego organizmu nie powinniśmy mies problemów z pojawieniem się cellulitu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *