Cellulit

Cellulit a cellulitis – czym się różnią

Cellulitis
5 (100%) 8 ocen artykułu

Cellulit a cellulitis – czym są i czym się różnią? Dlaczego tak często są ze sobą mylone? Czy te pomyłki mają wpływ na efekty w ich zwalczaniu?

Cellulit a cellulitis – skąd biorą się pomyłki?

Cellulit a cellulitis łatwo ze sobą pomylić. Słowa te często są używane wymiennie, co sugeruje że są to nazwy tego samego schorzenia skóry. Niestety jest to poważny błąd, który może udaremniać naszą walkę z problemem. Źródłem pomyłki jest z pewnością podobnie brzmiąca nazwa obu dolegliwości.

Cellulit – nazwa ta pochodzi od francuskiego słowa cellulite i oznacza liposklerozę, czyli niezapalną zmianę skórną w obrębie tkanki tłuszczowej oraz łącznej.

Cellulitis – słowo to pochodzi z łaciny i jest określeniem trudnego schorzenia skóry, które oprócz podobieństwa w brzmieniu nie ma nic wspólnego z powszechnie znanym cellulitem.

Dowiedz się jak usunąć cellulit:
http://zniszcz-cellulit.pl/jak-sie-pozbyc-cellulitu-sprawdzone-sposoby/

Cellulit a cellulitis – objawy i różniceCellulit na pupie

Cellulit a cellulitis znacznie się od siebie różnią. Jedno z nich jest tylko niegroźnym estetycznym mankamentem na skórze, drugie natomiast poważnym schorzeniem, które nieleczone może prowadzić do powikłań.

Cellulit – najczęściej pojawia się na piersiach, udach i brzuchu. Główną przyczyną jego występowania są hormony oraz nieodpowiednia dieta. Charakteryzuje się występowaniem grudek i zmarszczeń, zwłaszcza po ściśnięciu skóry. Potocznie nazywany jest „pomarańczową skórką”. Zmaga się z nim wielu ludzi, głównie kobiety, dlatego każdy go zna i z łatwością jesteśmy w stanie go rozpoznać. Mimo swojego mało estetycznego wyglądu nie jest dla nas groźny.

Cellulitis – choroba dermatologiczna, będąca wynikiem ostrego zapalenia skóry, w także tkanek łącznych. Schorzenie to jest następstwem dermatozy, ukąszenia przez owady lub poparzenia. Chorobę wywołują zwykle bakterie gronkowca złocistego (Staphylococcus aureus) oraz paciorkowce ropotwórcze (Streptococcus pyogenes). Charakterystycznymi objawami dla tego schorzenia są: skóra przybierająca sino-fioletowy kolor, towarzyszący temu świąd, obrzęk oraz dyskomfort i bolesność przy dotknięciu zakażonej skóry. Początek choroby przebiega podobnie do grypy – występują wymioty i wysoka temperatura ciała.

Cellulit a cellulitis – walka i leczenie

Cellulit a cellulitis to dwie odrębne dolegliwości, dlatego każde z nich wymaga indywidualnego podejścia.

Z cellulitem można walczyć na różne sposoby. Można próbować zarówno tych domowych, jak i specjalistycznych proponowanych przez apteki i drogerie.

O to kilka z nich:

 • Aktywność fizyczna – jest to jeden z najlepszych sposobów walki z celulitem, szczególnie skuteczne jest pływanie, auqa areobic oraz nordic walking,
 • Kosmetyki – skórę z cellulitem powinno się pielęgnować codziennie, można używać do tego kosmetyków samodzielnie przygotowanych z domowych składników oraz tych już gotowych, które możemy zakupić w aptekach i drogeriach. Do walki z cellulitem najczęściej używa się substancji na bazie roślin takich jak: brzoza, wiśnia, drzewo gorzkiej pomarańczy oraz bambus,
 • Peelingi – warto je stosować, aby zapewnić lepszą wchłanialność innych kosmetyków, dużą popularnością cieszy się peeling kawowy, który można przygotować samodzielnie w domu,
 • Odpowiednia dieta – walcząc z cellulitem należy pamiętać przede wzystkim o diecie, a co za tym idzie – unikać tłustej i wysoko przetworzonej żywności.

Wiedząc czym różnią się cellulit a cellulitis możemy wywnioskować, że leczenie cellulitisu jest bardziej skomplikowane i wymaga zastosowania specjalistycznych leków. 

Cellulit

W leczeniu cellulitisu stosowana jest antybiotykoterapia. Antybiotyk powinien być stosowany aż do ustąpienia wszystkich objawów zapalenia skóry. Oznacza to, że antybiotykoterapia może być stosowana nawet 2 miesiące. Dodatkowo podawane są także leki przeciwbólowe, ale tylko te wybrane (np. paracetamol). W trudnych przypadkach może być wymagana hospitalizacja.


Bibliografia

1. Kociemba B., Cellulit – czym jest i jak z nim walczyć?, 2007
2. Ignaciuk A., Cellulit – przyczyny, terapie, możliwości., 2003
3. Kukuła W., Cellulit – problem nie tylko estetyczny, 2009
4. Haneke E. Cellulite – fakty i mity, 2006

(5) Comments

 1. pączek2 says:

  O łał, a ja nie wiedziałam, że jest jakaś różnica pomiędzy cellulitem, a cellulitisem. Myślałam, że to je to samo haha

 2. czika826 says:

  @pączek2 no niestety jak widzisz jest i to ogromna cellulitis to niestety choroba i powoduje zaczerwienienie i ból skóry..

 3. kolorowapyza says:

  Cellulit, a cellulitis jest bardzo łatwo odróżnić nie mam zielonego pojęcia czemu tak dużo ludzi myli te dwie przypadłośći.

 4. pirscilla says:

  Cellulit to niby tylko defekt kosmetyczny, a mam z nim ogromne problemy. Ostatnio zaczęłam stosować Sinial. Skóra jakby bardziej sprężysta i gładsza się zrobiła. Mam ogromne nadzieję co do tego kremu antycellulitowego.

 5. miśia says:

  jak dla mnie cellulit ma efekt jojo, więc trzeba uważać aby nie zaprzestać swoich działań, które mają na celu jego redukcję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *