Cellulit

Bańki chińskie na cellulit – jak działają, przeciwwskazania, jak wykonać zabieg

Bańki antycellulitowe
5 (100%) 6 ocen artykułu

Bańki chińskie na cellulit stają się coraz bardziej popularnym sposobem na walkę z pomarańczową skórką. Dzięki nim można w widoczny sposób ujędrnić skórę oraz wymodelować całą sylwetkę, zyskując piękne i nieskazitelnie ciało. Domowy masaż działa bardzo szybko i efektywnie, nie wymaga również specjalnych umiejętności. Poprawę stanu skóry można zauważyć już po paru zabiegach. Aby przeprowadzić masaż antycellulitowy, musimy posiadać komplet gumowych baniek chińskich, dostaniemy je między innymi w aptece lub w sklepach internetowych. Możemy także udać się na zabieg do gabinetu masażu, gdzie oddamy się w ręce profesjonalnego masażysty z wieloletnim doświadczeniem.

Bańki chińskie na cellulit – jak działają na to schorzenie?

Bańki chińskie na cellulitBańki chińskie na cellulit doskonale usuwają zalegający pod skórą tłuszcz. Potrafią zmniejszyć o wiele jego widoczność. W trakcie masażu mikrokrążenie ulega widocznej poprawie, natomiast tkanka tłuszczowa rozbija się. Masaż pomaga usunąć z organizmu wszelkie zalegające toksyny, które są powodem powstawania cellulitu. Skóra staje się jędrniejsza i gładsza. Bańki chińskie na cellulit poprawiają ukrwienie skóry oraz rozszerzają naczynia krwionośne, dzięki czemu skóra jest lepiej dotleniona i lepiej przyjmuje składniki aktywne zawarte w oliwce stosowanej w trakcie masażu. W trakcie klasycznego zabiegu bański chińskie stawiane są zwłaszcza na plecach oraz klatce piersiowej, przy kuracji antycellulitowej stosuje się je w rejonie ud, pośladków i bioder. Masaż z zastosowaniem baniek chińskich jest często stosowanym zabiegiem, opierającym się na zasadach starożytnej medycyny chińskiej. Polega ona na zastosowaniu podciśnienia w trakcie zabiegu. Dochodzi wówczas do zasysania skóry oraz tkanek, znajdujących się pod bańką. Właściwości masażu bańską chińską to przede wszystkim: rozbijanie tkanki tłuszczowej, przyspieszenie procesu lipolizy, poprawa mikrokrążenia. Kiedy inne sposoby niwelowania tego uciążliwego schorzenia, nie przynoszą żadnych rezultatów, warto skorzystać z baniek chińskich. Regularnie stosowane zgodnie z zaleceniami, potrafią dać zadowalające efekty, już po paru zabiegach. Kobiety mogą liczyć na poprawę stanu skóry i widoczną redukcję cellulitu, który po większej ilości zabiegów może zostać całkowicie usunięty.

Bańki chińskie na cellulit pozwalają uzyskać takie efekty jak:

 • wygładzenie i ujędrnienie skóry,
 • usunięcie toksyn z organizmu,
 • dotlenienie skóry,
 • rozszerzenie naczyń krwionośnych,
 • polepszenie ukrwienia,
 • przyspieszenie wchłaniania substancji aktywnych.

Bańka chińska na cellulit da zamierzone efekty, jednak tylko i wyłącznie wtedy, gdy zabieg będzie przeprowadzany seriami. Musi być wykonywany dokładnie i regularnie, tylko wtedy uzyskamy jak najlepszy rezultat.

Bańki chińskie na cellulit – przeciwwskazania

Bańki chińskie na cellulit nie są polecane w każdym przypadku. Lista przeciwwskazań jest dosyć długa, jednak warto się z nimi zapoznać. Masaż z użyciem baniek nie powinien być wykonywany przede wszystkim u kobiet w ciąży, w okresie menstruacji i u osób borykających się z problemem żylaków. Pozostałe przeciwwskazania to:

 • choroby nowotworowe i zakaźne,
 • padaczka,
 • zespół odstawienia alkoholu albo narkotyków,
 • wysoka gorączka,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • hemofilia,
 • cera naczynkowa,
 • przerwanie ciągłości oraz stany zapalne skóry, siniaki i obrzęki niewiadomego pochodzenia,
 • stwardnienie rozsiane w okresie nowego rzutu choroby,
 • choroby serca.

Bańki chińskie na cellulit – jak długo wykonywać masaż bańką chińską?

Bańkami chińskimi na cellulit należy masować skórę przez około 15 do 30 minut. Masaż powinno się wykonywać co 2 do 3 dni. Liczba masaży powinna znajdować się w granicy 10-12 razy. Przy masażu bańkami chińskimi warto wesprzeć się kremem na cellulit Sinial, który świetnie działa na skórę dotkniętą pomarańczową skórką.

Bańki chińskie na cellulit – technika masażu

Bańki chińskie na cellulit wykorzystywane są w różnych technikach, dostosowanych do danego pacjenta i jego problemów. Osoba poddawana zabiegowi musi się wcześniej odpowiednio przygotować. Najpierw powinna umyć skórę i dobrze ją natłuścić. Dobrze jest rozgrzać organizm poprzez ciepłą kąpiel czy wtarcie w skórę olejków eterycznych. Aby zabieg był komfortowy, osoba, na której przeprowadzany jest on przeprowadzany, powinna znajdować się w wygodnej pozycji na czas jego trwania. Do masażu wykorzystuje się przeważnie jedną większą bańkę. Masaż wykonywany jest przy niewielkim ciśnieniu, przyssaną bańkę powoli przesuwa się po skórze, w terapii przeciwcellulitowej zwraca się szczególną uwagę na biodra i uda. Po upływie czasu bańki oddzielane są od skóry. Osoba, na której został przeprowadzony zabieg, powinna chronić się przed przechłodzeniem, zwracać uwagę na ciepły ubiór. Cena zabiegu antycellulitowego w profesjonalnym gabinecie, może wynieść około 140 zł.

Bańki na cellulit – samodzielne wykonanie masażu

Bańki na cellulit mogą być wykorzystywane w domowym zaciszu. Jednak warto znać zasady korzystania z nich, aby nie zrobić sobie krzywdy. Na samym początku należy dokładnie umyć ciało i nasmarować oliwką miejsca, które chcemy sobie wymasować. Dopasowujemy rozmiar bańki. Powinna ona dobrze i pewnie leżeć w dłoni, gdyż zabieg wymaga od nas użycia siły. Kolejnym krokiem jest podgrzanie bańki w wodzie o temperaturze 40 stopni. Po czym wyciągamy i osuszamy bańkę. Przystawiamy ją do skóry, przyciskamy i powoli przesuwamy pionowymi ruchami. Jeśli poczujemy w pewnym momencie dyskomfort, powinniśmy natychmiast przerwać masaż. Po jakimś czasie z pewnością dojdziemy do wprawy, gdyż taki masaż jest bardzo łatwy do wykonania.

Bańki chińskie na cellulit – efekty uboczne

Bańki chińskie na cellulit stosowane w trakcie masażu nie powodują groźnych efektów ubocznych. Przeważnie pacjenci skarżą się na ból w trakcie zabiegu i powstałe po nim siniaku czy krwiaki, które jednak bardzo szybko zostają wchłonięte, po zaledwie paru dniach. Przed wybraniem takiego zabiegu warto jednak poznać wcześniej wszystkie przeciwwskazania, uniemożliwiające przeprowadzenie takiej kuracji.

W razie wątpliwości, przed wykonaniem masażu bańkami w domu, bądź udaniem się do specjalistycznego gabinetu, warto skonsultować się ze swoim lekarzem.


Bibliografia

1. Thomas Weiss, Najnowsze metody zwalczania cellulitu: lipodemia, przemiana materii, limfodemia, 2009
2. Bruce E. Katz, Modelowanie sylwetki, 2012.
3. Foster, Helen, Tschüss Cellulite!: Der 6-Wochen-Plan mit 7 Methoden. Edition XXL, 2008

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *